warsztaty z asamblażu

Prowadzący(a): Kora Kowalska / od rzeczy skład

Mówią, że sztukę można zrobić z dosłownie wszystkiego: ze śmiecia, odpadu, wybrakowanego elemantu, bo nie jest ważny materiał bazowy, a dopiero efekt końcowy. No cóż. Nie jesteśmy przekonani, że będzie to faktycznie sztuka, ale na bank będzie to "COŚ" :)

W piątek zapraszamy na robienie "cosiów" – czyli warsztaty z asamblażu. Asamblaż to rodzaj kolażu, w którym wykorzystuje się elementy zastane i łączy się je w trójwymiarowe formy przestrzenne. Eksperymentowali już z nim wielcy kubizmu, ale swoje złote lata asamblaż przeżył w piątej dekadzie zeszłego wieku. Wtedy też powstały najwybitniejsze prace z tej dziedziny.

Warszataty poprowadzi fantastyczna Kora Kowalska – antropolożka, zbieraczka, a przede wszystkim znawczyni "odpadów kultury", tych drobnych odprysków świadomości artystycznej (bądź nie), które raczej nigdy nie znajdą się w wielkich galeriach. Kora naprawdę zna się na rzeczy, potrafi o nich mówić z czułością i radością (niech żyją pasjonaci!), więc to wyjątkowa okazja by przez chwilę zapomnieć o podłej rzeczywistości i przenieść się w świat, w którym każda rzecz, nawet najmniejsza i najbardziej błacha mają swoje historie. A kto nie wierrzy, niech odwiedzi fejsbukową stronę Kory – od rzeczy skład i na własne oczy przekona się, o czym mowa.

Zapraszamy!

17.07

17 lipca 2020
piątek, godz. 12:00

To wydarzenie już się odbyło.